Jdi na obsah Jdi na menu

Letovisko XEHORIATI - charakteristika

14. 6. 2006

Xehoriati je malá půvabná vesnička na severovýchodním pobřeží ostrova mezi turistickými středisky Amoudi a Alikes. Je to jedno z mála posledních míst na pobřeží, kde je zachována stará vesnice se zvyky místních obyvatel, a kde můžete stále ještě vidět jejich tradiční způsob života. Mezi starými domy a chatrčemi a mezi moderními vilkami je řada políček a zahrad, kde si místní lidé ještě tradičními způsoby obstarávají živobytí. Zemědělství, chov koz a ovcí je stále součástí zdejšího života i když v sousedství je již vše podřízeno turistickému ruchu. Toto místo si v minulosti oblíbily významné osobnosti řecké kultury, malíři, spisovatelé, ale i hudební skladatel Mussakis, který zde rád komponoval.
Srdcem vesničky je maličká náves s obchodem a veřejným telefonem. Na pobřeží je taverna a obchod. I tady je nezbytnou součástí vsi starobylý kostel.
Pláž je písečná a poměrně úzká, sem tam je přerušována skalami. Místy se rozšiřuje a vytváří tak malé písečné pláže s kamennými plotnami. Naleznete zde i malý přístav s rybářskými loďkami. Na pláži v Xehoriati si můžete pronajmout lehátko a slunečníky. Na severu i na jihu od tohoto místa naleznete další možnosti koupání na menších a větších plážích ve střediscích Amoudi (1,5 km), Alikanas (2 km) a Alikes (4 km). Tato místa také nabízejí bohatý noční život.
V době školního vyučování je v Xehoriati možné využít několikrát za den autobusovou dopravu, která spojuje toto místo se všemi okolními turistickými centry. Můžete se odtud dostat i do překrásného hlavního města ostrova Zante, které je vzdáleno cca 15 km.

Transfer:
Cesta z letiště Zakynthos do Xehoriati (28 km) potrvá asi 45 minut.

Velmi hezká písečná pláž s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Taverna, obchody, kavárna s barem, telefon, poštovní schránka, možnost
půjčení motorových vozidel a kol. Další bary, restaurace, lékárna, lékař, banka s bankomatem, možnost vodních sportů a pronájmu motorových člunů - v sousedních vesnicích Alikanas nebo Amoudi, které jsou vzdáleny 20 minut chůze.