Jdi na obsah Jdi na menu

Základní charakteristika oblasti ALIKANAS

28. 6. 2006

Jedná se o malé klidné letovisko, které nehýří bujným nočním životem. Nachází se zde malé množství obchůdků a barů. Je zde krásná písečná pláž. Do sousedního letoviska Alykes se můžete dopravit na koňském povozu.

O Vaše zkušenosti a názory na toto letovisko můžete podělit v komentářích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Caretta - Alikanas

5. 3. 2018 22:55

Letovisko patří k těm méně rušnějším na ostrově Zakynthos, ale turisticky je vybavené dostatečně - hotely, restaurace, taverny, bary. V jeho okolí jsou krásné pláže. Nejnavštěvovanější jsou letoviska v tzv. želví zátoce na jihu ostrova, tady je trochu klidněji ;)
https://www.kalimera-recko.cz/zakynthos-letoviska/

Ivetka F-M - Alykanas doporučení

28. 8. 2008 15:03

Jsme 14 dní zpět ze Zakynthosu, městečka Alykanas a musíme říct, že je tam opravdu nádherně. Městečko není ani moc rušné, ale ani mrtvé, zkrátka je tam živo tak akorát. Je velmi čisté a hezky uspořádané. Kolem asi 1,5 km dlouhé hl. cesty jsou taverny, obchůdky se suvenýry, půjčovny aut, motorek a motokár, hotely a penziony. My byli ve Studiích Stone Bridge. Na vyspání to stačí, balkóny jsou po celé šířce, cca 3,5 m, ale kuchyňka je velmi skromě vybavena (plastové talíře) a koupelna s WC je na tom nejhůře - malinkatá a stará, neprošla rekonstrukcí tak, jako ostatní části hotelu. Ale přežít se to dá, jen ze tří hvězdiček bych udělala dvě. Na pláž je ze Stone Bridge asi 8 minut pěšky, ale je to příjemná procházka, pláž je tady krásně široká a čistá a hlavně, je tady opravdu dost málo lidí, takže kdo hledá trochu toho soukromí, tak bude spokojen. Cena za slunečníky na pláži 7 EUR. Doporučujeme navštívit taverny Paradisiako - skvěle vaří a hraje přijemná řecká hudba, obsluha super a ceny normální (10 EUR večeře pro jednoho). Sousední Alykes je menší letovisko, nesmírně přelidněné a pláž je úzká, oblázková, místy tak akorát na lehátko a už je moře. To je všude nádherně modré, čisté. Celodenní výlet velkou lodí kolem ostrova koupíte u místních za 18 EUR na osobu, takže dávat cestovce 32 EUR je zbytečné. Během plavby je 3x zastávka na koupání po cca 45 minutách, jedna na severu u Modrých jeskyní, potom u vraku na pláži Navagio a na jihu u Keri. Doporučujeme vřele půjčit si motokáru. Obsluhu zvládne i 16 leté dítě (půjčují již od 16 let na pas a řidičák nebo OP). Procestovat celý ostrov na motokáře je bezvadné, vidíte Zakynthost zase z jiného pohledu a je to paráda. Půjčení stojí u kubatůry 50 - 30 EUR + 10 EUR stojí benzín na ujetých 100 km. Z hotelů můžeme vřele doporučit Letsos, Alykanas Village a Alykanas Beach, jsou opravdu na úrovni (****). Aquapark je vzdálen pouhých 13 km v městečku Sarakinado a pro rodiny s dětmi je to báječný výlet. Je tam ale více atrakcí než koupání v normálním bazénu. Cena 20,- EUR na osobu u místních prodejců, po 16:00 hodině je cena jen 15,- EUR.
Celkové hodnocení: Zakynthos je nádherný a stojí za to jej vidět, procestovat a vychutnat si tu pravou řeckou atmosféru na nepřelidněném kousku Země. Jen se vyhněte Laganas, pokud nejste milovníky amerického stylu. Štastou cestu.

Lucka - Můj pohled

15. 8. 2008 21:16

Musím říct, že je tu docela rušno a obchůdků a barů je tu fůra. Fakt super letovisko a ještě suprovější dovolená. Můžu všem vřele doporučit.

Janulka - apartmány Stonebridge

23. 2. 2008 12:51

Bydleli jsme přímo u hlavní cesty v Alikanas, asi tak deset minut cesty od nádherné písečné pláže a asi tak pět minut pěšky do místního turistického centra. Když pominu tlupy opilých Angličanů, tak to byla bezva dovolená, vybrali jsme si z nepřeberné nabídky zájezdů a večer mohli navštěvovat místní taverny.U výletů do okolí doporučuju zakoupit na místě, přes české cestovky je to až dvakrát dražší.