Jdi na obsah Jdi na menu

Letovisko LIMMI KERI - charakteristika

14. 6. 2006

Limni Keri je malá příjemná vesnička, která leží na jihu ostrova přímo v Národním parku Zakynthos. Výhled na otevřené moře s ostrovem Marathonisi a fascinujícími západy slunce Vás zaručeně okouzlí. Vesnička leží v úrodném údolí, kde místní obyvatelé pěstují zeleninu a olivy a chovají domácí zvířata. Podél nábřežní promenády a jedné hlavní třídy naleznete taverny, restaurace, kavárny, bary, obchody, místního pekaře a řezníka.
Pláž je písečná a voda čistá. Vstup do vody je pozvolný a vhodný i pro děti, pronájem slunečníků a lehátek je možný. Místo je ideální i pro vodní sporty. Je zde středisko potápění, kde si můžete zaplatit školu potápění PADI. Podle mezinárodní klasifikace míst pro potápění je Zakynthos, konkrétně místo Keri, řazen mezi 4 nejlepší potápěčská místa Evropy. Pronajmout si můžete i malé motorové čluny. Těmito čluny se dostanete na pohádkovou pláž na ostrově Marathonisi, na další nádhernou pláž Marathia, která je dosažitelná i pěšky (3 km od přístavu) a na pláž Marcela nebo na jižní mys Keri, kde můžete prozkoumat pozoruhodné mořské jeskyně s neuvěřitelně průzračnou vodou. Z malého přístavu vyplouvají několikrát denně výletní loďky, které jezdí k jeskyním, jižnímu mysu a na okolní pláže.
V Limni Keri je zastávka místní pravidelné autobusové dopravy. Můžete se tak snadno dostat do krásného hlavního města ostrova.
Na zeleném pahorku asi 4 km od Limni Keri je malebná vesnička Keri se 700 obyvateli. Je postavena v typickém stylu s kamennými domy a úzkými uličkami. Místní atrakcí jsou sirné prameny. Můžete zde nalézt i poslední větrný mlýn na ostrově.

Transfer:
Cesta z letiště Zakynthos do Limni Keri (18 km) potrvá asi 35 minut.

Krásná písečná pláž s možností pronájmu slunečníků a lehátek. Taverny, obchody, pekárny, kavárny, internetová kavárna, bar, telefon, poštovní schránka, škola potápění, možnost pronájmu motorových člunů, možnost půjčení motorových vozidel a kol. V přístavu kotví malé čluny, kterými lze plout na okolní pláže a do jeskyní na jihu ostrova.
Další bar, taverny, pošta a lékař - v sousední vesnici Keri, která je vzdálena cca 4 km.