Jdi na obsah Jdi na menu

Pro zpestření Vaší dovolené není špatné podniknout nějaký ten výlet za poznáním. Můžete se nechat inspirovat některými z následujících výtel. Tyto výlety určitý polatek nabízí místní cestovní kanceláře.

ObrazekOkruh ostrovem - pozoruhodný klášter Agia Mavra (ikona Černé madony), tradiční vesnice, Anafonitria, klášter patrona ostrova, ochutnávka místního vína, západní pobřeží ostrova s vyhlídkou na pláž Ztroskotání, Volimes - starobylá vesnice s možností nákupu tradičních ostrovních produktů a výrobků, v Agios Nikolaos nalodění na malé čluny - návštěva ,,modrých jeskyní" - autokar a loď. 

ObrazekOstrov Kefallonia - autobusem do Agios Nikolaos a pak plavba trajektem na Kefallonii, návštěva kláštera Agios Gerasimos, patrona Kefallonie, jezero Melissani - plavba do nitra jeskyně, Agia Efimia, pláž Myrtos, Argostoli - hlavní město, jeskyně Drogarati.

ObrazekOlympia - plavba trajektem z hlavního města do Killini, návštěva 1. olympijského stadionu s možností návštěvy archeologického muzea.

Plachtění - vyjížďky na luxusních jachtách s lekcemi o plachtění.

Ithaka - Kefallonia - lodní výlet na oba ostrovy lodí Demosthenes, na Ithace návštěva hlavního města Vathi, Rajské pláže, na Kefallonii návštěva Sami nebo Fiskarda.

ObrazekAthény - 2denní výlet - odjezd z hlavního města do Killini, pokračování autobusem, zastávka v Patrasu, Actrata, v Korintském průplavu, Athény ubytování v hotelu, večerní program s bouzouki ve starobylé čtvrti Plaka. 2. den okruh Athénami včetně návštěvy Akropolis, Plaka (staré město), Monastiraki (tržiště), návrat přes Killini na Zakynthos.
ObrazekNejdůležitější a zároveň nejzajímavější je prohlídka památné Arkopole, kde stával i jeden ze sedmi divů světa - sacha ochránkyně města Pallas Atény. Mimo slavnou Akropoli, které je třeba věnovat asi nejvíce času je k vidění olympijský stadion, Diův chrám, střídání stráží u Parlamentu, Athénskou agoru, Věž větrů, první verějné zachodky a velkou spoustu dalších památných míst. Rozhodně si udělejte čas na nákupy v romantické čtvrti Plata překypující množstvím suvenýrů.

Plavba lodí okolo ostrova, cílem jsou okolní pláže a jeskyně (Modré jeskyně, pláž Ztroskotání, přístav Vromi, pláž Schiza, jeskyně Agalas a Ken, pláž Mara-thias a Mavratzis).

Pláž ztroskotání - půldenní výlet lodí, Modré jeskyně, přístav Agios Nikolaos, další pláže ostrova.

Řecký večer - vynikající řecká večeře v taverně v horách. Můžete zde pozorovat úžasný západ slunce. Hraje místní skupina tradiční ale i novější řecké písně. Ukázky tradičních tanců, neomezená konzumace místního vína.

ObrazekJeskyně Keri - za želvou Caretta-Caretta - malou výletní lodí z Limni Keri, prohlídka jeskyní, vyhlížení želv, zastávka na ostrově Marathonissi, koupání.

Škola potápění.